Müşteri Bilgi Merkezi  

 

 

 

Firma Sürekliliği

Ürünü almayı tercih edeceğiniz Firmanın sürekliliği çok önemlidir. Satın aldığınız ürünlere yüzlerce euro verip sonrasında hizmet bekliyorsunuz malesef sonrası hüsran, ürünü takan firma ortada yok vurgunu yapıp kaçıyor veya sektöre tutunamayıp iflas ediyorlar bunun gibi çok örnekler var Ülkemizde. Bu sıkıntıları yaşamak istemiyorsanız Firmanın Sektördeki kaçıncı yılı olduğuna bakarak veya köklü firmalardan referans alarak tecrübesini az çok anlayabilir ve çoğu madur kişinin düştüğü durumlara düşmezsiniz.
     
 

Kalite Belgeleri

Tercih ettiğiniz Firmanın Kalite belgelerini isteyiniz. Örn. ISO 9001-2008, TÜV-CERT, TSE Hizmet Yeterlilik Belgesi, Marka Tescil Belgesi, Kapasite Raporu ve benzeri belgeler firmanın ciddiyetini ortaya koymaktadır. Bu belgelerin sahte olma ihtimalleride yüksek günümüzde Photoshop sayesinde çok kolay bir şekilde hazırlanabiliyor. Bu belgelerin kontrolünü belgeyi veren yetkili mercilerden sorgulatarak kontrol edebilirsiniz. Satın alacak olduğunuz ürünün 'de kalite belgeleri önemelidir. Örn. CE, TSE-HYB, TÜV ve benzeri belgeleri Firmadan isteyip kontrol ediniz.
     
 

Referanslar

Firmanın uygulamış olduğu ürün referanslarını isteyerek kontrol amaçlı yetkili kişiler aranıp ürünlerin performansı, kalitesi ve Firmanın vermiş olduğu hizmet yeterliliği sorgulanmalıdır. Bu sayede hem Firmanın hemde ürününü sorgulamış olursunuz.
     
 

Ürün Fiyatlandırması

Ürünlerin fiyatlandırması konusunda size tavsiyelerimiz şunlardır; Kaliteli bir üreticiyle merdiven altı üreticiler hiç bir zaman bir tutulmamalıdır. Merdiven altı üreticiler sizlere her zaman ucuz fiyat vererek kalitesiz ürün vereceğinin habercisidir. Merdiven altı diye tabir ettiğimiz bu kişiler bu gün var yarın yok, bunların örnekleri Ülkemizde çok yaygın bir şekilde vardır. Bu kişiler 2 - 3 ürün satarlar sonra Tüketici ile ters düşüp mahkemelik olurlar bir bakmışsınız ertse gün ürün aldığınız firma ortada yok. Mahkemelik olduğu için adı kötülenmiştir, hemen isim değişikliği ve yeni bir firma kuruluşuna giderek tekrardan başka bir merdiven altı üretim adresinde faliyete geçerler. Kısaca özetleyecek olursak fiyatlandırma esnasında vaktiniz varsa fiyat almış olduğunuz Firmalar hakkında az bir zaman harcıyarak araştırma yapabilirsiniz veya yerinde gidip firmayı ziyaret ediniz.
     
 

Teknik Özellik ve Performans

Ürünlerin teknik özellikleri alınıp Türkiye şartlarına ve yoğunluk performansına uygun olup olmadığı sorgulanmalıdır. Dikkat etmeniz gerekenler ürünlerin dış etkenlerden nasıl korunduğu, ürünün et kalınlığı, mantar bariyer yüksekliği, açılma süresi, kaldırma gücü, ürünlerde çin veya p.r.c malı kullanılmadığı ve bunun gibi pek çok şey daha kontrol edilmelidir. Çoğu Firma sunmuş olduğu teknik özelliklere hiç bir şekilde uymamaktadır, işi almak için göz boyarlar işi aldıktan sonra sizin göremiyeceğiniz şekildeki ürünleri örn. Boru normalde teknik özellikte belirtmiş olduğu et kalınlığı kullanılması gerekirken bunu ucuz maletmek için daha düşük et kalınlığı kullanır siz bunu göremessiniz çünkü üstü kapalıdır açılmaz der vss. ve sizin güvenliğinizi tehlikeye atarlar. Bu hususlara dikkat ediniz lütfen.
     
 

Fatura ve Garanti Belgesi

Ürünü teslim alırken kesinlikle Faturasını ve Sanayi Bakanlığı Onaylı Garanti belgesini Firmadan talep ediniz, bu belgeleri sizlere yasal olarak vermek zorundadırlar. Eğer Firma size Fatura ve Garanti belgesi vermiyorsa bu firmanın sonradan hizmet vereceğide şüpelidir, hiç vakit kaybetmeden tüketici haklarına veya resmi makamlara başvurunuz. Ürünün Garanti belgesi olması yetmezmi diye aklınıza bir soru gelebilir? Garanti belgesi sadece ürün için geçerlidir, hizmet için geçerli değildir. Yani bu nedemek oluyor? Garanti belgesi Fabrika tarafından ürüne sağlanan garanti hizmeti içindir. Servis garantisi ise kurulum yapan firmaya aittir. Elinizdeki garanti belgesi ile sadece ürüne 2 Yıl boyunca garanti kapsamında Fabrikada ücretsiz hizmet alabilirsiniz. Yerinde servis istediğinizde ücret ödemek zorunda kalırsınız. Fatura almadığınız taktirde resmi olarak herhangi bir talepte bulunamazsınız.